IFES World Summit "Bridge to Future" sloganı ile başladı. Dünyadaki başta stand tasarımcıları olmak üzere fuar tedarik hiğzmetleri sektörlerini bir çatı altında toplayan International Federation of Event Supplier (IFES) in 2016 İstanbul Zirvesi

Bu gün üçüncü gününe giren etkinlikğin ilk günü Başkan Voicu SFERDIANU'nun konuşması iile açıldı ve IFES'in yıllık yönetim kurulu tuplantısı ve iç gündemi ile tamamlandı. Toplantı sonrası tüm üyelerin katılımı ile boğazda tekne turu gerçekleştirilerek üyelere İstanbul'un güzelliklerinden bir demet sunuldu.

 

İkinci gün ise tüm delegelerin katılımına açık olarak gerçekleşti. Günün ilk yarısında PWC Turkey Başkanı Haluk Yalçın "How to Improve Yoour Business Opportunities in Turkey" başlıklı sunuşunda uluslarası katılımcılara Türkiye'de iş geliştirme olanakları ile ilgili bilgi verirken Hannover Faris Türkiye Genel Müdürü Alexander Kuehnel ise "Trade shows in Turkey: a future forecast" adlı sunuşunda Türkiye fuar endüstrisinin geleceğine ait projeksiyonlarda bulundu.

 

Etkiniğin ikinci gününde ayrıca b2b toplantılar ve How to Run Your Business başlığı altında Avrupa, Latin Amerika, Asya, Afrika ve OrtaDoğu bölgeleri temsilcileri bölge koşulları ve iş geliştirme olanakları konusunda önemli bilgiler paylaştılar. Toplantının ikinci günü Balta Limanı Portax'ta düzenlenen President's Dinner ile tamamlandı.

 

 Etkinlik sırasında bilgisine başvurduğumuz ve toplantının organizatörü olan Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Başkanı Kemalettin Solmaz etkinliğe 120 si yurtdışından olmak üzere 150 delegenin katıldığını belirterek "Uluslararası etkilik tedarik hizmetleri endüstrisinin ana aktörlerini İstanbul'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi. Kemalettin Solmaz ilgili etkinliğin İstanbul'a getirilmesi ve hazırlanması sürecinde toplam 2 yıllık bir sürede yoğun bir faaliyet gösterdiklerini belirterek "başta IFES Başkanı Voicu Sferdianu, Kongre Düzenleme Komitesi Üyeleri olmak üzere  etkinliğin düzenlenmesinde katkı sağlayan herkese çok teşkkür ediyorum" dedi. Solmaz etkinliğin mevcut koşullarda İstanbul'da gerçekleşmesinin  önemine değindi ve geçtiğimiz bir yıllık dönemde  ülkemizde yaşanan güvenlik sorunları nedeni ile hazırlık sürecinin beklenenden zor geçtiğini fakat kendilerinin kararlı duruşu ve IFES Başkanı Voicu Sferdianu'nun yoğun desteği sonucu etkinliğin zamanında ve yüksek başarı ile gerçekleşmesinin kendisini ayrıca mutlu ettiğini belirtti.

 Haber Kaynak : http://www.fuarplus.com/tr/home1460 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın