4 Nisan 2014 tarihinde SSTD (Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği), TİMDER' e (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) bir ziyaret gerçekleştirdi.

4 Nisan 2014 tarihinde SSTD (Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği), TİMDER’ e (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) bir ziyaret gerçekleştirdi.

SSTD Başkanı Kemalettin Solmaz’ ın Başkan Yardımcısı Sinan Meriç ve Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Tuncer ile katıldığı görüşmede ev sahipliğini TİMDER Genel Koordinatörü Nurhan Tanyeli ve Naz Bölükbaşı yaptı.

Görüşmenin öne çıkan gündemi; sektöründe dünyanın en büyük ikinci uluslararası fuarı olan ve Tüyap tarafından TSF(Türkiye Seramik Federasyonu) ve TİMDER (Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği) işbirliği ile organize edilen UNİCERA’ da(Seramik Banyo ve Mutfak Fuarı)  kurulum ve söküm aşamasında karşılaşılan sorunlar oldu.

 SSTD Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Tuncer, TİMDER Genel Koordinatörü Nurhan Tanyeli’ ye UNİCERA fuarında stand konstrüksiyon firmalarının karşılaştığı sorunları aktardı.
 -Yaşanılan sorunların detaylarına inildiğinde en önemli problemin zaman olduğu dile getirildi. Stand kurulum sürelerinde sıkıntı olmadığı ancak söküm için tanınan sürenin 1 gün olmasının çeşitli konularda problemler oluşturduğu belirtildi.
- Diğer bir sıkıntının ise, koridor alanlarının yetersizliği olduğu vurgulanıp, verilen koridor genişliği ve yükseklik ölçülerinin tutarsızlığına dikkat çekildi.

TİMDER Genel Koordinatörü Nurhan Tanyeli fuar alanlarında yaşanılan sıkıntılardan haberdar olduklarını ve bu konuda toplantılar düzenlediklerini, dernek olarak destekledikleri fuarları düzenleyen çevreler ile de bu konuda birlikte çalıştıklarını söyledi. Nurhan Tanyeli, 2015 yılında PIPEXPO’ yu da (Boru, Pompa, Vana, Filtre Endüstrisi Fuarı) organize edeceklerini ve UNİCERA ile beraber bu fuarda da işbirliğinin sürdürebileceğini belirtti.

SSTD Başkanı Kemalettin Solmaz, TİMDER ile gerek stand konstrüksiyon konusunda, gerek fuar alanlarındaki iş güvenliği konusunda, gerekse fuarın imajını yükseltici unsurlar konusunda işbirliği yapılabileceğini belirtti. Yapılan görüşme sonucunda; fuar alanındaki stand dekorasyon uygulamalarında birlikte hareket edilerek hem katılımcıların hem de stand dekorasyonu yapan firmaların ve fuarın toplam kalitesini yükseltme konusunda işbirliğinin büyük fayda sağlayacağını sözlerine ekledi.

Gerçekleştirilecek işbirliği kapsamında SSTD, üyelerine ve sektördeki firmalara emniyet ve iş güvenliği kurallarına uymaları konusunda telkinde bulunacak. TİMDER’ de stand konusunda destek talep eden üyelerine SSTD üyeleri ile çalışmaları konusunda tavsiyede bulunacak.1135 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın