SERGİLEME VE STAND TASARIMCILARI DERNEĞİ  
         
Anket
Türkiye' deki Fuarların Gelişiminden Memnunmusunuz
Videolar
Fuarlarla İlgili BilgilerSite Haritası

TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler ilk toplantısı gerçekleştirdi

 

Sergileme Ve Stand Tasarımcıları Derneği  Başkanı  Sn. Kemalettinı SOLMAZ’ ın ve Genel Sekreter  Sn. Sinan MERİÇ’ inde davet edildiği Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisin seçimli ilk toplantısı, 26/04/2017 tarihinde TOBB İstanbul Hizmet Binasında, Birliğin TOBB Başkan Yardımcısı ve İTO başkanı İbrahim Çağlar başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

 

Toplantının Ana gündemi;  Sektör Sorunları ve Çözüm Önerileri.

 

Kreatif Endüstriler Meclisinde;

İletişim, reklamcılık, film, dizi, müzik, meslek örgütleri, mimarlık, müzeler, yazılım, taBERKsarım konularında şirketler ve dernekler yer almaktadır.

 

Sektör meclislerinin, TOBB Kanunu’nun 57. Maddesine dayanılarak hazırlanan bir yönetmeliğe göre çalışmalarını yürütmekte olduğu, amaçlarının sektörel bazda karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek, bu çözüm önerilerinin hayata geçirilmesi için uğraşmak ve nihai aşamada sektörlerin gelişimine katkı sağlamak olduğunu belirtilmiştir.

 

Meclisin en önemli konularından birinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu konusu olması ve Meclisin bu konuda çalışması gerektiği belirtilirken, TOBB’un mevzuatların hazırlanma aşamasında TBMM Komisyonlarına ve Genel Kurula kadar konuları takip etmekte olduğu ve sektörün itirazlarını, taleplerini mevzuat sürecinin her aşamasında yetkililere iletmekte olduğu bilgisi üyelere verilmiştir.

Sektör tarafından yapılan çalışmaların basınla da paylaşılmasından memnuniyet duyulacağını belirten meclis üyeleri, böylelikle sektörün taleplerinin medyada ses bulmasına yardımcı olacağını belirtmişlerdir.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   238 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın