SERGİLEME VE STAND TASARIMCILARI DERNEĞİ  
         
Anket
Türkiye' deki Fuarların Gelişiminden Memnunmusunuz
Videolar
Fuarlarla İlgili BilgilerSite Haritası

Dünyada stand dekoratörlerinin üst çatısı konumunda bulunan IFES in (InternationalFederation of Exhibition and Event Services) bu yılki zirvesi 24-26 Haziran 2015 tarihlerinde Avusturya nın Viyana kentinde düzenlendi.

Dünyada stand dekoratörlerinin üst çatısı konumunda bulunan IFES’in (InternationalFederation of Exhibition and Event Services) bu yılki zirvesi 24-26 Haziran 2015 tarihlerinde Avusturya nın Viyana kentinde düzenlendi. Yaklaşık 300 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen IFES World Summit 2015’e çıkarma yapan SSTD (Sergileme ve Stand Tasarımcılar Derneği) de hem tanıtım standıyla hem de delegelere yaptığı sunumlarla IFES’in 2016 Zirvesi’nin İstanbul’da yapılacağını katılımcılara duyurdu.

Bilindiği üzere Sergileme ve Stand  Tasarımcılar Derneği SSTD, IFES Zirvesinin ülkemizde gerçekleştirilmesi konusunda yaklaşık 3 yıldır girişimlerde bulunuyordu. 2012 yılında Moskova’da başlayan görüşmelere, 2013 yılında Cape Town’da sunulan adaylık dosyası Istanbul’un önemli adaylardan biri olmasını sağladı. 2014 Aralık ayında IFES Yönetim Kurulu SSTD Komisyonu tarafından; ICVB’nin de desteğiyle; İstanbul da ağırlanmış, konuyla ilgili sunum ve görüşmeler yapılmıştı. Yönetim Kurulu Toplantısını İstanbul’da çok verimli geçiren IFES Yönetim Kurulu Üyeleri 2016 zirvesinin İstanbul’da yapılmasına karar kılmıştı.

1984 yılında küçük bir dernek olarak kurulan, bugün en az 1600 şirketi temsil eden global bir organizasyon haline gelen IFES; dünyanın en önemli fuar, kongre ve etkinliklerine hizmet veren firmalara ve bu firmaların ulusal derneklerine dünya çapında çatı oluşturan kongre, fuar ve etkinlik sektörün en önemli kurumlarından biri olarak biliniyor. IFES her yıl farklı bir ülkede yaz aylarında düzenlediği yıllık zirvesinde; hem üyelerine faaliyetleriyle ilgili bilgi veriyor, hem sektördeki gelişmelere dikkat çekiyor hem de üyelerinin birbirleriyle ve misafir olunan ülkedeki sektör mensuplarıyla bir araya gelip network oluşturmasına imkan sağlıyor.

Türkiye Fuar ve Kongre Hizmetleri sektöründen de 1 dernek ve 10 firma üyesi bulunan IFES, dünya buluşmalarını daha önceki yıllarda; 2012 Rusya-Moskova, 2013 Güney Afrika-CapeTown, 2014 Hindistan-Delhi de ve bu yıl 24-26 Haziran 2015 tarihlerinde Avusturya-Viyana da gerçekleştirdi. IFES’in dünya buluşmalarının yeni adresi ise Türkiye-İstanbul olacak.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   1021 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın