SSTD (Sergileme Ve Stand Tasarımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeleri, 26 Mayıs 2014 tarihinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin stand tasarımlarının yer aldığı çalışmaları inceledi.

SSTD (Sergileme Ve Stand Tasarımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeleri, 26 Mayıs 2014 tarihinde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerinin stand tasarımlarının yer aldığı çalışmaları inceledi. Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nin Topkapı Cevizlibağ’daki Dr. Azmi Ofluoğlu yerleşkesindeki organizasyonda SSTD üyelerine, İç Mimarlık 4. sınıf öğrencileri hazırladıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdiler. Sektörün önde gelen stand tasarım firmalarının yetkililerine, Proje Tasarım Stüdyosu dersinde hazırladıkları maket ve 3D çizim örneklerini gösteren Yeni Yüzyıl Üniversitesi İç Mimarlık 4. sınıf öğrencileri, sergiyi gezen SSTD üyelerinin görüş ve önerilerini de dikkatle dinlediler.

Sergi alanında SSTD üyelerine eşlik eden Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mualla Yıldız’da stant tasarımının iç mimarinin küçük bir kolu olarak görülmemesi gerektiğini ifade etti. Yıldız, sürekli gelişen, bilgi ve beceri gerektiren fuar sergileme ve stand tasarımının ayrı bir dal olarak ele alınmasının bilincinde olduklarını belirtti.

SSTD heyeti adına bir açıklama yapan Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği Başkanı Kemalettin Solmaz’da, fuar dekorasyon sektörünün yenilikçiliğe ve yeni fikirlere sürekli açık olduğunu söyledi. Sektör olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirten Solmaz, bu anlamda üniversitelerle işbirliğine açık olduklarını da ifade etti. Solmaz, mezun olduktan sonra bu alanda çalışmak isteyen Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencilerine de SSTD olarak destek verebileceklerinin altını çizdi.

Düzenlediği organizasyonla, Yeni Yüzyıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü öğrencilerini, stant tasarım sektörünün önde gelen isimleriyle buluşturan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YENİSEM AKADEMİ) Genel Müdürü Ercan Seki’de, bundan sonraki süreçte eğitim sertifika programıyla sektöre stant tasarımcıları yetiştireceklerini açıkladı.1387 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın