YEKON (Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği) tarafından geliştirilen ve İstanbul Kalkınma Ajansı' nın desteğini alan Yaratıcı İstanbul Atölyeleri projesinin kapanış toplantısı yapıldı.

YEKON (Yaratıcı Endüstriler Konseyi Derneği) tarafından geliştirilen ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğini alan “Yaratıcı İstanbul Atölyeleri” projesinin kapanış toplantısı yapıldı. 

 21.05.2014 tarihinde İstanbul Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapılan kapanış toplantısında projenin başlangıç tarihinden bu yana geçen 264 günlük süreçte gelinen noktalar ve çalışmalar izleyicilerle paylaşıldı.

 Toplantının açılış konuşmasını yapan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman’ı Hasan Erkesim projede emeği geçenlere teşekkür etti. İstanbul’un dünya ile rekabet edebilmesi için bu tip projelere ihtiyaç duyduğunu dile getiren Erkesim, önemli olanın İstanbul’un marka değerini arttırmak olduğunu söyledi.

 İkinci konuşmacı olan YEKON Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Şardan, projede kendilerine destek olan İTO’ya, İstanbul Kalkınma Ajansı’na ve emeği geçen tüm akademisyenlere teşekkür etti.

 Şardan konuşmasında yaratıcı endüstrinin açılımını yaparken yapacağı katkıları da anlattı. SSTD’ nin (Sergileme ve Stand Tasarımcıları Derneği) kurucu üyesi olduğu YEKON’ un amacını Türkiye’nin kalkınması olarak açıklayan Şardan, Türkiye olarak gelişime devam etmek için yenilikçi ve yaratıcı girişimcilik içine girilmesi gerektiğini vurguladı. 

 Bu projede 264 gün içinde 40 etkinlik yapıldığını bu etkinliklere 20 sivil toplum ve 630 katılımcının yer aldığını vurgulayan Şardan, Türkiye’de yaratıcı endüstrinin önemini anlatmak için daha çok yol almak gerektiğine dikkat çekti.

 Şardan’dan sonra kürsüye gelen konuşmacılar temsil ettikleri kuruluşlar adına yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. 1467 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın